Hravé dětské dny v Přerově

Img_1685

Více než půl přerovské školy Za Mlýnem si 27. května zahrálo na dětských dnech. Ringo turnaj hrálo 32 týmů. Hravá padesátka si dala Mumii. Další padesátka víceboj od lodiček před frisbee, kroket a petanque. K tomu několik desítek šachistů a hráčů stolních her. Za ideálního počasí - vše skvěle vyšlo. A po složení začal hustý lijavec.

Večerní páteční stolní hry byly ve znamení cca patnáctky hráčů. V sobotu vyhrál déšť - na ringo jsem přišel sám... Večer opět proběhly stolní hry. Zato v neděli byl mazec. Dopoledne bylo v režii otců s dětmi - celkem v poklidu. A odpoledne kolem druhé to kulminovalo. Hry stolní, malovánky, frisbee, ringocesta, kroket, šipky, hrátky pro mrňata, rngo a k tomu ještě lodě.

Zaplněná louka i narvaná loděnice byly svědkem úspěchu této akce. Více než 500 účastníků odcházelo spokojených nejen s vlastními hrátkami, ale i s vyhranou čokoládou a prémií - s časopisy Dlaždič. Dík patří všem obětavým pořadatelům.

Sjezd Bečvy a Moravy

Původcem této akce byla původně oplánovaná vodácká akce Klubu Dlažka na celý víkend. Ta se však nekonala - nebyl lídr.Ale přesto se začalo ze všech koutů Moravy ozývat - bude? Co dělat? Splout řeku? Ne! Splujeme hned dvě! Od přerovské chemičky k soutoku Bečvy s Moravou a pak do Lobodic - tak zněl plán. Jen aktivní Cagášci si zavezli auto do Kojetína.

Jedenáct lodí vyrazilo za silného vedra v půl desáté a svižně překonávalo vlnky, jezíky a jezy. Krásná krajina lužního lesa byla skvělou kulisou, oblázky v Bečvě, které nestihli ještě vybagrovat, kachny a holubi "říční" všude kolem...

U rozbitého jezu se nám cvakla jedna posádka, ale vzhledem k počasí to bylo vítané osvěžení. U jezu v Troubkách se přenášelo, ale také třešňovalo. Vzhledem k tomu, že naše loď byla jediná, která to zde jela, tak jsem se ujal vedení flotily za účelem vylodění v Lobodicích. Když jsme podjeli druhý most, bylo mně jasné, že Lobodice jsou za námi. A do Kojetína je kousek. Tak jsme tuto výzvu přijali a pokračovali vesele dál. S výjimkou pár šťouralů, kteří by to rádi píchli v Lobodicích. Ale než stihli vyjevit svůj nesouhlas, byla tu loděnice v Kojetíně. A zde auto Cagášků, dalším přijel odvoz Tománkům.

Bleskem jsme vyčistili lodě, usušili a vyrazili vlakmo a autmo do Přerova. Tam nás už čekal malý deštíček. Ale to nikomu nevadilo. Spokojenost se posléze linula po celé Moravě. Jak v Těšíně, tak v Brně a Jihlavě, v Přerově a okolí zůstal krásný pocit z dobré říční plavby. Tak, plavci, příště zas!

Oba články Jaroslav Biolek - Mussur

Duha Klub Dlažka je přerovský základní článek Duhy, členské organizace Přátel přírody ČR.