Půl miliónu lidí chce, aby Evropa dál chránila svou přírodu

Více než půl milionů Evropanů požádalo Evropskou komisi, aby zachovala současnou funkční legislativu, která chrání přírodu a vrací do naší krajiny vzácná zvířata a rostliny. Evropským environmentálním organizacím se tak podařilo vytvořit zdaleka nejvetší veřejnou konzultaci v historii Evropské unie. Výsledek má pro ochranu přírody velký význam. Potvrzuje a konkrétními čísly dokládá, že lidem na ochraně přírody záleží a jsou ochotni pro to něco udělat. Ukazuje také, že když veřejnost dostane možnost říci svůj názor k zákonům, ráda a v hojném počtu tuto možnost využije. A to i v případě evropské legislativy, která u nás nepatří mezi nejpopulárnější témata.

Naturealert Zveřejnění oficiálních výsledků veřejné konzultace, jejíž kampaň se v rámci Evropské unie vedla pod názvem Nature Alert (v Česku Klenoty přírody v ohrožení) se očekává na podzim 2015 a finální rozhodnutí o budoucnosti směrnic by mělo padnout do června 2016.

Nejvíce, přes 100 tisíc hlasů, dodali občané údajně euroskeptické Velké Británie, Česko se svými 8,5 tisíci hlasy obsadilo 10. místo a za ním jsou ještě některé daleko početnější státy Unie.

Počty hlasů po jednotlivých státech Evropské unie.

30. 7. 2015