Turistická základna Javorek

Turistická základna JAVOREK (klasický dřevěný srub á la Kanada) se nachází v k. ú. obce Javorek, v samém srdci CHKO Žďárské vrchy, v malebném údolí říčky Fryšávky (zapsané ve Zlaté knize Zeleného fondu UNESCO)

Na mapě leží zhruba mezi Sněžným a Jimramovem. Vzdálenost cca 1 km od samotné obce, jinak ovšem velmi dobrá dostupnost, sjezd autem ze silnice (ovšem velmi málo frekventované, ale přesto tudy jezdí autobusová linka a přímo tady má zastávku) až k samotnému srubu. Vlak nejblíže v Novém Městě na Moravě nebo ve Žďáru nad Sázavou.

Nad silnicí zřícenina hradu Štarkova (dříve Stařechovice nebo Skály), byl nejdéle v držení husitů, nakonec vykoupen za 14 vozů stříbra a posléze zbořen, aby nemohl sloužit "lapkům". V současné době s pozemky v restituci navrácen rodu Belcredi a provádí se tam archeologický průzkum.

JAKPAK ASI BUDE????Blízký Jimramov je rodištěm Jana Karafiáta, autora "Broučků". Daleko to není ani do Poličky. Vysloveně turistických cílů a přírodních zajímavostí je zde nespočet.

Srub nabízíme k ubytování cca pro 10 osob (v podkroví - něco na válendách něco na molitanových matracích), vlastní spacák nutný (zatím), dole krbová kamna, plynový sporák, bez elektřiny, vlastní zdroj pitné vody nebo studánka (při menším počtu ubytovaných), suché WC (pěkné - se srdíčkem), jinak maximální klid, pohoda, houby, krásný výhled do údolí ...

Cena: 500 Kč/den bez ohledu na počet ubytovaných.

Kdyby měla zájem větší skupina, dalo by se doplnit stany.

Provozuje: Klub přátel přírody Javory, Nové Město na Moravě

Kontaktní osoba: Mgr. Marie Mertlíková, tel. 775 584 133, e-mail: javory@pratele-prirody.cz