Druhý ročník konference Naše příroda zve na téma Voda v krajině

Konf Začaly přípravy II. ročníku Konference Naše příroda, která se uskuteční v úterý 29. listopadu 2016 v Olomouci. V letošním roce se budeme věnovat tématu Voda v krajině, srdečně Vás zveme! 

PŘEDBĚŽNÝ PROGRAM KONFERENCE: Ochrana vod ve vztahu k celkovému stavu krajiny. Revitalizace vodních toků (potoků a řek). Zkušenosti ze zahraničí. Mokřady jako specifický biotop. Ochrana a revitalizace mokřadů, tůní a rašelinišť 

  • Aktuální program bude dále upřesňován na webových stránkách konference www.konference-priroda.cz.
  • Termín a místo konání: 29. listopadu 2016, Clarion Congress Hotel Olomouc (Jeremenkova 36, Olomouc)
  • Registrace: On-line na webových stránkách www.konference-priroda.cz.

Vydejte se na konci srpna po stopách Karla IV. do Norimberka

Photo-pg-538-600 S Annou Falckou vyženil Karel IV. v roce 1354 kus Horní Falce skoro až k Norimberku, kterou nazval Novými Čechami (Neuböhmen). Sice to vydrželo jen 20 let a součástí zemí České koruny se nestaly, ale je to dobrá záminka si to připomenout a tu krajinu si projet či projít jako turisté a přátelé přírody.

Putování, které spolek Přátelé přírody z. s. pořádá v termínu 25. - 28. srpna, bude mít dvě sekce: z Tachova do Norimberka je to nějakých 140 km, takže na kolech to zvládneme za tři dny, pěšáci projdou nejzajímavější části trasy po svých, mezi nimi si vypomohou autobusem, rovněž ze severních Čech na bavorské hranice a zpět z Norimberka, zatímco cyklisté s koly se odtud vrátí vlakem. Více v propozicích: 1608_pp_k700propo

Na dovolenou jinam a jinak než vždycky? Přátelé přírody nabízejí levné ubytování na 1000+1 místě v Evropě i jinde ve světě

Pokud si rádi dovolenou plánujete sami a chcete ji strávit jinak než ostatní, možná vás zaujme tato nabídka. Mezinárodní hnutí Přátelé přírody provozuje na tisíc ubytovacích zařízení od turistických útulen po horské hotely v mnoha nejen evropských zemích, zejména v těch německy mluvících, ale třeba i v Chile či v senegalském Dakaru. Vyhledávač v angličtině a němčině najdete zde.

Samotné hnutí vzniklo jako svépomocný turistický spolek už v roce 1895 ve Vídni a od té doby se rozrostlo na více než 500 tisíc členů ve 43 státech na čtyřech kontinentech. Jeho česká větev byla po pauze dvou totalit obnovena v roce 1991, spolek Přátelé přírody z.  s. má svoje aktivní skupiny v řadě krajů Česka.

Členové spolku mají ve všech zahraničních Domech přátel přírody nárok na slevu ve výši 15 až 50 procent na členskou známku. Tu může každý zájemce obdržet spolu s průkazem poštou po přihlášení se na adrese info@pratele-prirody.cz a zaplacení ročního členského příspěvku ve výši 200 Kč, nad 65 let 150 Kč, dítě do 15 let 100 Kč. 

Proto pokud chcete zažít dovolenou v trochu jiném stylu, než jste byli doposud zvyklí, neváhejte nás kontaktovat! Už letos můžete jako individuální členové českých Přátel přírody vyjet na prázdniny jinak, než jste byli zvyklí.

Tip pro vaši dovolenou: Na severu Itálie otevírá nový Dům Přátel přírody

Sara-e-nico Hallo everybody, we are Sara and Nico and we are opening a new friends of nature house in Schilpario a beautiful village in a valley on the Alps (Italy).

When we discover the association last summer we loved straight away the idea and principles and we decided to use the old house of my grandperents with a beautifull garden!! We are still fixing few things but we are going to open soon!! Both me and Nico, we lived abroad for few years so we just love to have people from different places around. 

In our valley is possible to do many outdoor activities from trekking to climbing, from cycling to skiing etc... We also offer many workshops, yoga, vegetable gardening, photography, art and music! If you are interested come and visit or contact us, we would love to do exchanges, we used to travel a lot and having new people around is like travelling without moving!!Look for Ca di Ach on facebook or on our website (we will update it soon)!

Love, Sara and Nico www.cadiach-valdiscalve.it

Chystá se Vynášení Morany - pojďte s ním pomoct!

Morana Olomoucká skupina Přátel přírody Malá liška je spolupořadatelem akce SVÁTKY JARA – VYNÁŠENÍ MORANY, která proběhne v Krčmani u Olomouce v sobotu 19. března 2016 s podtitulem Vážně a nevážně pro děti a dospělé, jejíž premiéra se letos začala chystat.

Jedná se o vítání jara, mnohými vnímaného jako nejkrásnější období v roce, spojené s obnovenými starými zvyky a tradicemi.  K tomu je potřeba veselých a hravých dobrovolníků, kteří by se zúčastnili kostýmovaného průvodu, a kteří by případně asistovali a pomáhali u níže uvedených činností (např. hraní kuliček, chůzi na chůdách apod.). Více zde...

Konference Fórum aktivní politiky, 14. listopadu, Praha

Aktivni_obcanstvi_v_komunite Institut aktivního občanství pořádá jednodenní konferenci pro všechny, kdo hájí veřejný zájem jinde než na billboardech. Nezávisle na tom, zda tak činí v koalici, opozici, neziskové organizaci nebo ve volném čase. A především pro všechny, kdo chtějí rozšířit svou expertízu a zkušenosti.

Vstup zdarma. Více informací a registrační formulář najdete na následujícím odkazu: http://aktivniobcanstvi.cz/forum/

Klimatický autobus jede do Paříže. Přisednete si?

10411783_1697227023846580_5083142168402694833_n International Young Naturefriends (IYNF, Mezinárodní Mladí Přátelé přírody) vypraví u příležitosti klimatického summitu OSN pořádaného koncem roku v Paříži svůj "klimatický autobus." Můžete v něm sedět i vy, pokud máte chuť a v termínu 27. - 30. listopadu čas. Podrobnosti a pokyny k přihlášení pro zájemce vládnoucí angličtinou následují...

Save the dates! Join the Ride for Change! International Young Naturefriends (IYNF) together with Youth and Environment Europe (YEE) are going to the COP21, and you can join us!

As you all know... The world needs a global strategy to tackle climate change! The effects of rising global temperatures on our planet are expected to be changing our way of life as we know it. We are in need of a shifting paradigm towards a more sustainable future, if we want a future at all. That is why we are going to the climate negotiations in Paris. Together with thousands of other people we are going to claim the streets of Paris and show the world that we need an international climate agreement that is socially just and represents the urgency to take action globally!

From 27 – 30 November we are going to Paris. For the price of 85 € you can join us and your accommodation, food & transport are all covered!

Mail to Thomas@iynf.org or call us on +420 234 621 573 if you have any questions or are interested to join. See you in Paris!

Oslavte Den Země na pražském Toulcově dvoře

Mezinárodní mladí Přátelé přírody (IYNF) společně s Youth and Environment Europe (YEE) ve čtvrtek 23. dubna v areálu pražského Toulcova dvora oslaví Den Země. Na programu bude venkovní promítání o výzkumu klimatických změn, krátká beseda na téma dokumentu, následovaná táborovým ohněm, to vše ovlivněné atmosférou starého statku na okraji Prahy.

Přidejte se k této akci a staňte se aspoň na chvíli součástí rostoucí komunity lidí, kterým dopady klimatických změn nejsou jedno. Více na Facebooku…

Save the Date: 40 Year Anniversary Party of IYNF

Iynfanniv The International Young Naturefriends (IYNF) team has the pleasure to invite you to its 40 year anniversary celebration. The event will take place in Prague on the 5th of September, right after the Planning Weekend.

We want to make a nice celebration and invite several generations of Naturefriends to take part and share the most meaningful, odd, curious or funny moments of the IYNF’s history. Besides the cocktail party, food and storytelling, we will prepare an exhibition about the 40 years of IYNF.

Mark this date on your calendar and combine the occasion with a nice trip to the wonderful city of Prague! Find more information on the anniversary party and the application form right here...

Zveme na cykloputování záříjovým Bavorským lesem

Cham-michelsneukirchen-festspielradweg_front_large 57. STEZKA – CYKLOTRASA    Bavorský les

čtvrtek 24. až pondělí (svátek) 28. 9. 2015 předběžné propozice

Cyklotrasa Stezky je tradiční od roku 1977, kdy vznikla jako rozšíření pěších tras Stezky. Má snadno předvídatelný průběh a styl. Jedeme přátelskou a příjemnou krajinou, skoro vždy po vyznačených cyklotrasách nebo stezkách či místních komunikacích té nejnižší třídy, občas terénem, tj. po kvalitních polních a lesních cestách, vyhýbáme se frekventovaným a hlavním silnicím.

Co nás čeká na Stezce? Šumava z bavorské strany a Český les z české, sjezd do Putovani-lesem plzeňské pánve a toulky západočeským barokem, krátké denní trasy, aby bylo dost času na poznávací aktivity a vychutnávání, setkání se stovkami Stezkařů a příjemné babí léto. 

Zájem prosím projevit na mail prokes@united.duha.cz do 1. 9. 2015.

Info, dotazy, upřesnění apod.: Mirek Prokeš, 603 438 822, 222 964 258, skype mirek.prokes

Bližší informace: St57cyklo