Členské organizace

120405_olomouc_oster_2012p1100900 Členové spolku Přátelé přírody z. s. sdílejí se svými zahraničními kolegy z celosvětové rodiny Přátel přírody (Naturefriends, Naturfreunde, Amis de la Nature...) nadšení zdolávat překážky, pro radost z pohybu a potěšení dosáhnout další cíl. Příroda je nádherná, někdy něžná jako hřejivé sluneční paprsky za svítání, jindy drsná a nevyzpytatelná. Naším cílem není vítězství člověka nad přírodou, nýbrž trvale udržitelný život v harmonii s ní. A taky v harmonii s jinými lidmi. Pokud jste nastaveni podobně, nebojte se k nám přidat. Spolek Přátelé přírody z. s. je otevřený veřejnosti a uvítá nové zájemce o členství. Jaká jsou jeho základní pravidla?

  • Řádným členem spolku se může stát každý jednotlivec a sdružovat se ve skupině či skupinách spolku (nebo nějakou spolu s nejméně dvěma dalšími jednotlivci založit), nebo být registrován při ústředí spolku.
  • Přidruženým členem spolku se může stát nezisková právnická osoba, jejíž účel založení není v rozporu s účelem a cíli spolku. O přijetí přidruženého člena do spolku rozhoduje rada spolku.

V současnosti sdružujeme téměř 600 lidí ve všech věkových kategoriích, a to v několika místních skupinách a jedné přidružené organizaci.

ČSTS Přátelé přírody, Jablonec nad Nisou

Jablonec-nad-nisou

Československé turistické sdružení Přátelé přírody z Jablonce nad Nisou patří k zakládajícím členům asociace Přátelé přírody ČR. Je samostatnou právnickou osobou (IČO 60253045). Má téměř 400 členů a působí už 20 let. Zaměřuje se na turistické a cykloturistické výlety pořádané pro členy klubu v Česku, ale taky v Rakousku, Německu či Itálii. Jeho členové také dobrovolně brigádničí v lesích a pořádají turistické pochody. ČSTS Přátelé přírody dále spolupracuje s německými Přáteli přírody v Tübingenu a Löbau.

Předsedkyně: Ing. Drahomíra Jotovová

Kontakt: Jehlářská 13, Jablonec nad Nisou, tel.: 606 901 561, e-mail: jotovova@seznam.cz

Web: http://www.prateleprirody-jablonec.cz/

Přátelé přírody - místní klub Liberec

Liberec_znak

Především se věnujeme předávání informací, doprovodům skupin, jazykové výpomoci i jiným spolkům regionu, účastníme se přednášek o ekologii v rámci Euroregionu, spolupráce s Ochránci Jizerských hor. Projekt o příhraniční spolupráci ve sféře sociálních služeb - Güsa Görlitz, 3x3 - interkulturelní semináře s FBF Frankfurt a/M., pomoc našim členům při organizování setkání a pobytů v Sasku, v Brandenbursku a stále udržování již získaných kontaktů např. s MK PP Görlitz a Sosa a organizování týdenních turistických pobytů, ekologických víkendů.

Vlastní akce, opět konané za spolupráce činitelů a organizací v oblasti regionu Nisa: Pochod dítěte a příroda s plněním různých přiměřených úkolů na jaře a na podzim Honba za pokladem opět v prostoru Farmy dětí v Hartau. Kromě toho jsme od začátku členy ČSRS Praha a LB STO (Liberecké Sportovní a Turistické Organizace) Liberec.

Předsedkyně: Danuše Jiskrová

Kontakt: Sídliště pod Ralskem 581, 471 24 Mimoň, mobil: 774 075 314, liberec@pratele-prirody.cz

Přátelé přírody - skupina Javory

13830

Regionální působnost: Vysočina - Žďárské vrchy

Zaměření: turistika a poznávání, pobyt v přírodě, ochrana přírody - spolupráce s CHKO Žďárské vrchy - práce s dětmi a mládeží

Předsedkyně: Mgr. Marie Mertlíková

Kontakt: Křenkova 902/7 592 31 Nové Město na Moravě, tel. 775 584 133, javory@pratele-prirody.cz

Přátelé přírody - skupina Koala

Pardubice Máme rádi turistiku, pěší, cyklo, lyže, vodu, hory – zkrátka přírodu. Líbí se nám nejen pobyt v přírodě, ale i ochrana přírody a ekologie. Naším cílem je podporovat a šířit tyto dobré myšlenky hnutí Přátel přírody v co nejširší veřejnosti a podílet se aktivně zejména na propagaci pobytu v přírodě. Jsme přesvědčeni, že zvláště v dnes tak přetechnizované a uspěchané době je význam přírody nedoceněn, že je třeba se vrátit v mnoha směrech ke kořenům, aby lidé včetně dětí trávili více času spolu v přírodě místo u počítačů či v obchodních centrech, aby lidé opět více vnímali, že jsou součástí přírody a společným zažíváním její krásy posilovali dobré mezilidské vztahy.

Předsedkyně: Ing. Hana Plavcová

Kontakt: U Háje 1507, Pardubice, tel.: 604 234 125, e-mail: koala@pratele-prirody.cz

Přátelé přírody - skupina Malá liška

Mala-liska-2_4_mala

Jsme Malá liška - skupina Přátel přírody z Olomouce. Všechno, co děláme, má za cíl lepší vztahy lidí k přírodě a k sobě navzájem. Svým členům i veřejnosti nabízíme výlety do přírody, příjemná hudební a cestovatelská setkání, netradiční výtvarné dílny a další akce.

Akce pořádáme pro samostatné dospělé, mládež, rodiny i seniory. Pro každou věkovou skupinu máme pestrou nabídku. Můžete se zúčastnit jednorázově nebo nárazově, pokud vás zaujmeme víc, nabízíme vám členství s výhodami.

Vlastní stránky skupiny

Přátelé přírody - skupina Praha

201112010211_znak_hl_mesta_prahy Pražská skupina Přátel přírody se zaměřuje na aktivity proti nacionalismu, rasismu a fašismu a na podporu migrantů a uprchlíků a také na oblast práv dítěte.

Předseda: RNDr. Miroslav Prokeš

Kontakt: S. K. Neumanna 12, 182 00 Praha 8, tel. 603 438 822, mirek.prokes@nf-int.org 

Přátelé přírody - skupina Společenství Severských pánů

Pecete_348_180Společenství severských pánů si vybralo jako své trvalé zázemí hrad Helfštýn. 26. červen 2009 je dnem, kdy se začíná odvíjet nová etapa milovníků hradu. Vše se postupně utváří a vyvíjí tak, aby pobyt na hradě byl ve středověkém duchu od příjezdu do odjezdu z hradu. Oblečení, boty, zbroj, hry, soutěže, jídlo a vaření. Nedílnou součástí je i práce pro hrad, vždy ve spolupráci s kastelánem. A že spíme přímo na hradě? Ano, ve strážní věži, a ať už se díváte na západ slunce, nebo ráno na první paprsky, zážitek je to úchvatný.

Vlastní stránky

Klub přátel přírody Orsej, Krnov

02404122 Slezským zástupcem mezi základními články Přátel přírody ČR je klub přátel přírody Orsej, který vznikl na sklonku roku 2010 v Krnově. Věnuje se ochraně přírody a pobytům v ní, pořádá krátkodobé i vícedenní výlety. Klub je aktivní i v environmentální výchově a vzdělávání dětí a mládeže, propaguje zdravý životní styl.

V současnosti se klub ustavuje a rozjíždějí se první aktivity. Všichni zájemci o činnost jsou vítáni, klub přátel přírody Orsej se chce soustředit na dospělé, ale vlastně i na celou rodinu. Mezi nejbližšími akcemi je třeba výlet úzkokolejnou drahou na Osoblažsko či turistický pochod kolem Třemešné. Připravuje se Lesní škola Orsej nebo Hledání ostřicové louky. V současnosti má klub 27 členů.

Předseda: Jaroslav Hadaš

Kontakt: Na Hradbách 23, 794 01 Krnov, tel. 776 575 804, orsej@pratele-prirody.cz